Védjük együtt a környezetet
Hungarocell leadás
A leadott hungarocell hulladékanyagát garantáltan újrahasznosítjuk, és környezetbarát thermobetont állítunk elő belőle.

A leadott hungarocell hulladékanyagát garantáltan újrahasznosítjuk, és környezetbarát thermobetont állítunk elő belőle.
Napjaink egyik égető kérdése, hogy a háztartásainkban és az építkezéseink során keletkező hulladékok milyen szinten terhelik környezetünket, és annak hányad része újrahasznosítható.
A hungarocell kapcsán jó hírekkel szolgálhatunk: gyűjtőpontjainkon leadott hungarocell hulladékanyagát garantáltan újrahasznosítjuk, és környezetbarát thermobetont állítunk elő belőle! Az alábbiakban bemutatjuk a begyűjtés és újrahasznosítás folyamatát, megválaszolva a gyakran felmerülő kérdéseket.
Lehetőség van mind az építőiparban használatos hőszigetelő EPS (extrudált polisztirol) hungarocell, illetve a háztartásokban megjelenő hungarocell csomagolóanyag leadására is. Ilyen például a háztartási gépek, bútorok, elektronikai cikkek hungarocell csomagolása.
A leadáshoz mindössze annyi a követelmény, hogy a hungarocell anyag fehér színű és tiszta legyen: tehát pl. építési törmelék, ragasztóanyag, stb. nem szennyezheti a leadott hungarocellt, mert ez esetben elutasításra kerül a begyűjtés.
A Masterplast cégcsoport által elindított Hungarocell Zöld Program egy körforgásos gazdálkodást valósít meg: a gyűjtőpontokon leadott hungarocellt feldolgozzák és újrahasznosítják, úgynevezett thermobetont állítanak elő.
E folyamat során a hungarocellt visszabontják apró polisztirol golyócskákra, és cementtel illetve speciális felületaktív anyaggal vonják be. Ennek eredménye a thermobeton, ami egy környezetbarát beton adalékanyag: felhasználható hőszigetelésre, aljzat kialakításra, födém feltöltésre is, környezetbarát alternatívaként szolgál hőszigetelő és beton anyagok helyettesítésére.
Ahhoz, hogy a hungarocell résztvegyen a körforgásos újrahasznosításban, az erre kijelölt gyűjtőpontokon (ÖKO Pontokon) szükséges leadni. Hazánkban közel 100 ilyen öko pont üzemel, teljes megyei lefedettséggel – elhelyezkedésüket az alábbi térképen találja.
[itt kellene a gyűjtőpontos embedded térkép]